Makaleler » Aile » Bebeklere Özel Tatil Alışverişi

Bebeklere Özel Tatil Alışverişi

Bebeklere Özel Tatil Alışverişi

Bebek tatil alışverişi, sanıyoruz ki tatile çıkacak bebekli anneleri yakından ilgilendiriyordur. Her şeyin hazırlanması ve unutulmaması oldukça önemlidir. Çünkü gidilecek yerde eksik olan ihtiyaç listesi bulunmayabilir. Bazı gereksinimleri kolay bulabileceğimiz gibi; bazılarını bulmakta zorlanabilirsiniz. Siz siz olun tatile çıkmadan önce bebeğinizin ihtiyaçları ile ilgili kendinize bir liste hazırlayın.

Ailece gidilecek olan tatillerinizde kendinizden ziyade bebeklerinizi düşündüğünüzü biliyoruz. Onların kıyafetinden temizlik malzemesine, beslenmesinden ilaç ve şuruplara kadar birçok şeyi düşünmüş olmalısınız. Yaz mevsimi de yaklaşırken tatil planı olanlar için onlara yardımcı olmak istiyoruz. Bebek tatil alışverişi nasıl yapılır? Nelere dikkat etmelisiniz? Bütün bu konularda unuttuğunuz ya da eksik kaldığınız konuları hatırlatmak istiyoruz.

Bebek tatil alışverişi için öncelikle onların yaş grubuna göre hareket etmek gerekir. Örnek vermek gerekirse 0-2 yaş grubundaki ihtiyaçlarla 2-4 yaş grubundaki ihtiyaçlar bir olur mu? Tabi ki farklı gereksinimler ortaya çıkacaktır. Aslında sizin gözünüzü korkutan şey unutma duygusu. Bu duygu içinde bavul hazırlarsanız mutlaka eksik bir şeylerle karşılaşırsınız. Öncelikle rahat olun çünkü hiçbir şeyi unutmayacaksınız????

Bebekle tatil yapmanın hem zevkli olacağını düşünüyorsunuzdur hem de biraz sizi tedirgin ediyor olabilir. Tatilde ateşi yükselir mi? Hasta olur mu? Onu yeterince koruyamazsam gibi duyguları her annenin yaşaması normaldir. Siz de bu gibi duygulara sahipseniz, böyle düşünen ilk anne değilsiniz. Muhtemelen son da olmayacaksınız. Olumsuzlukları bir kenara bırakarak tatile odaklansanız kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Birlikte denize, havuza girmeniz bebeğinizin eğlenmesi ve bol bol gülmesi hafızalarınızda şimdiden yer edebilir.

Bebeğinizle Tatile Çıkarken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebek tatil alışverişi yapacağınızı düşünmek sizlere heyecanlı geliyor olsa gerek. Bütün eksikler tamamlanınca yola çıkıp doyasıya tatil yapacağınızı şimdiden hayal edebilirsiniz. Bebekle tatile çıkarken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlara da önem verirseniz sorunsuz ve eksiksiz bir tatil sizi bekliyor demektir.

Öncelikle gidilecek olan şehrin hava durumu araştırılmalı ve ona uygun kıyafetler alınmalıdır. Mesela akşamları serin oluyorsa hırka ve mont gibi giyim eşyasından birkaç tane almanız gerekebilir. Bebeğinizin içeceği suya dikkat etmelisiniz. Bazen mikroplu olan sular ishal ya da ateş yapabilir.

Hava sıcak olduğu için kolay bozulma ihtimali olan süt ve süt ürünlerine dikkat etmenizi önermekteyiz. Hatta dondurma konusunda da dikkatli olun. Gidilecek olan yerde doktor ve hastane ihtiyaçlarının nasıl karşılandığını araştırmalısınız. Çünkü bazı tatil köyleri hastaneye uzak olabilir. Acil müdahale gerekirse bu konu oldukça önemlidir.

Deniz ya da havuz kenarında güneşlenirken mutlaka güneş kremi kullanın. Güneş ışınlarının güçlü olduğu saatlerde gölgede durmamaya dikkat edin. Bebeğiniz havuza ve denize girdiğinde onun su yutmaması oldukça önemli bir durumdur. Mikrobik bir durum oluşmaması için buna da dikkat etmelisiniz. Yakın çevrenizde market ya da medikal ürünlerin satıldığı yerler var mı diye araştırma yapmalısınız.

Bebek tatil alışverişi hazırlıklarınızı tam yaparsanız ve bazı durumlara dikkat ederseniz neşeli ve mutlu bir tatil için hazırsınız demektir. Öncelikle bebek gereksinimleri içinde eksiğinizin olmamasına dikkat edin ki gittiğiniz yerde mağdur olmayın. Bebek için ihtiyaç olan her şeyi allesgo.com sitesinde rahatlıkla bulabileceksiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim