Makaleler » Aile » BEBEK TELSİZİ NEDEN GEREKLİ ?

BEBEK TELSİZİ NEDEN GEREKLİ ?

BEBEK TELSİZİ NEDEN GEREKLİ ?

 Bebeğiniz uykuya daldı ve mışıl mışıl uyuyor. Odasının kapısını kapattınız ve o uyurken sizin de evin içerisinde başka işlerle meşgul olmanız gerekiyor. Doğal olarak aklınız bebeğinizde. Rahatça uyuduğundan emin olmak istiyorsunuz. Eğer uyanırsa anında haberdar olmak istiyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda imdadınıza bebek telsizi yetişiyor. Bebek telsizi kullanarak bebeğiniz her zaman yanınızdaymış gibi onun güvenliğinden emin olabilir ve böylece aklınız onda kalmadan meşgul olduğunuz faaliyetler için gereken konsantrasyonu sağlayabilirsiniz. Sadece sesi ileten modellerin yanında ses ve görüntü aktaran bebek telsizleri de piyasada mevcut. Bazı modellerin alıcıları cebinizde taşınabilirken, bazıları cep telefonunuza direkt veri aktarımı sağlayabilimesiyle de oldukça pratik bir kullanım imkanı sunuyor. 

Bu yazımızda ise bebek telsizi kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktayı sizin için sıraladık. Yanlış kullanım sonucunda cihazdan aldığınız verimin düşmemesi için neler yapmanız gerekiyor gelin birlikte inceleyelim.

Bebek telsizinin istediğiniz gibi çalışması için her şeyden önce cihazın odanın doğru noktasına konumlandırılmış olduğundan emin olmalısınız. Herhangi bir şekilde aşağı düşmeyeceği veya devrilmeyeceği bir yere koyabilirsiniz. Ayrıca telsiz ile bebeğiniz arasında sesi engelleyebilme ihtimali olan bir şey olmamalı ve telsiz bebeğinizi açıkça görmeli ve sesini algılayabilmeli. Cihazı koyacağınız doğru noktaya karar verirken birkaç deneme yapabilir ve ses ve görüntüyü en temiz şekilde aldığınız yere yerleştirebilirsiniz.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi mobil alıcıya sahip bebek telsizi modelleriyle ev içinde sizin de sabit olmadığınız anlarda küçük boyutlardaki alıcıyı cebinize koyarak hem bebeğinizin sesini rahatça duyabilir hem de daha özgür bir hareket alanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca sabit alıcılı bir bebek telsizi kullanıyor ve büyük bir evde yaşıyorsanız da birden çok alıcıya sahip modelleri tercih ederek alıcıları evin farklı noktalarına yerleştirme seçeneğiniz de mevcut.

Bebek telsizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer kriter ise telsizin frekans özelliğidir; cihazın data aktarımı sırasındaki gücü frekans özelliği ile doğrudan bağlantılıdır. Piyasada karşılaşabileceğiniz bebek telsizi modelleri genellikle 49 MHz, 900 MHz ve 2.4 GHz frekans değerine sahip modeller olup, bunlar arasında en yaygın kullanıma sahip olanın ise 49 MHz'lik bebek telsizleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu frekans değerinin olumsuz tek yanı ise komşu evlerde de aynı frekansa sahip bir bebek telsizi kullanılıyorsa bu iki cihaz arasında seslerin karışması olabilir. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim