Makaleler » Aile » 9 Mayıs Anneler Günü: Annelerimizi Mutlu Edecek Ev Aletleri

9 Mayıs Anneler Günü: Annelerimizi Mutlu Edecek Ev Aletleri

9 Mayıs Anneler Günü: Annelerimizi Mutlu Edecek Ev Aletleri

Anneler günü, her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır. 1914 yılından beri kutlanan bu önemli günün nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz? Öğretmen olan Anna Jarvis 9 Mayıs 1905 yılında annesini kaybeder. Annesi öldükten iki yıl sonra, bu tarihin Anneler Günü olarak kutlanması gerektiğini düşünür.

Bu isteğini 1908 yılında öğrencileriyle birlikte kutlama yaparak hayata geçirir. Ama bu düşüncesini bütün ülkeye yaymak ve kutlamaya dönüştürmeyi hedeflemektedir. Anna’nın bu isteği temsilciler meclisinde ilk önceleri kabul edilmese de onun gayretleri ve yaptığı mücadeleler sonucunda Başkan Wilson tarafından kabul görür. 1914 yılında Mayıs ayının ikinci pazar günü, Anneler Günü olarak kutlanmasına karar verilir.

Gördüğünüz gibi Anneler Günü’nün duygusal bir hikayesi bulunmaktadır. Ülkemizde de 1955 yılından beri bu önemli gün kutlanmaktadır. Bizleri hayata getiren, büyüten annelerimizin Anneler Günü’nü senede bir gün değil her gün kutlayarak onlara verdiğimiz değeri göstermemiz gerekir. 9 Mayıs’ta onu sevindirmek ve mutlu etmek için bazı hediyeler alabiliriz. Diğer günlerde de ona sevgi ve ilgimizi göstererek mutlu olmasını sağlayabiliriz.

Anneler Günü hediyeleri; onun yaşına, zevkine ve yaşam tarzına göre değişebilir. Ama ev aletleri genelde annelerin hoşuna gidecek bol çeşitliliğe sahiptir. İhtiyacı olan ve çok istediği ürünleri araştırarak onu sevindirmek ister misiniz? Güzel bir hediye paketiyle birlikte yüzündeki gülümsemeyi gözünüzde canlandırmış olmalısınız. Daha da önemlisi onu kullanırken daima sizi hatırlayacağını ve düşüneceğini bilmelisiniz.

9 Mayıs Anneler Gününde Anneye Neler Alınır?

Anneler günü yaklaştıkça aklınızda ona ne hediye almalıyım? Sorusu belirmiş olmalı. Alacağınız hediye hem onun ihtiyacını karşılamalı hem de sizin onu ne kadar sevdiğinizi de ispatlamalıdır. Bazı alternatiflere göz gezdirebiliriz. Öncelikle kişisel ürünler almak onun zevkine hitap etmemenize neden olabilir. Örnek vermek gerekirse ona alacağınız kıyafetler büyük ya da küçük olabilir ya da zevkine uygun düşmeyebilir.

Eğer kıyafet almayı düşünüyorsanız bunu birlikte yapmanızı tavsiye ederiz. Anneler Gününden önce alışverişe giderek onun beğeneceği kıyafetleri kendisine alabilirsiniz. Ama bu defa da sürpriz olmayacaktır. Sizin düşünceniz sürpriz olmasından yana ise; onun ihtiyacı olan ürünü araştırma çabası içine girmeniz gerekir. Mutfağınızda annenizin hayatını kolaylaştıran küçük ev aletleri eksiği varsa öncelikle bunu tespit edin.

En çok tercih edilen Anneler Günü hediyesi çiçek olarak bilinse de sizler daha özel hediyelerle onu sevindirmek isteyeceksiniz. Çünkü onun mutlu olması sizin için önemlidir. Sevinmesi, şaşırması, görünce duygulanması, size sarılması ve hatta mutluluktan ağlaması yaşanan hoş duygular arasındadır. Sizler de onu şaşırtmak ve mutlu etmek istiyor musunuz? Hadi o zaman yazımızı okumaya devam edin…

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim